Životopis Prof. Dr. Peter Littmann

Peter Littmann počas svojej profesionálnej kariéry zastával početné riadiace pozície v oblastiach manažmentu, marketingu, predaja a financií. Počas týchto rokov nazbieral bohaté medzinárodné skúsenosti v odvetviach textilného a módneho priemyslu, sklárskeho a keramického priemyslu, nábytkárskeho priemyslu, chemického priemyslu ako aj z oblasti dodávateľského sektora pre automobilový priemysel.

Peter Littmann, narodený v roku 1947 v Prahe, vyštudoval strojárstvo na priemyslovke v Bratislave a v roku 1968 emigroval do Nemecka. Najprv si privyrábal na živobytie ako asistent réžie v televízii WDR v Kolíne na Rýnom, neskôr študoval filozofiu a podnikové hospodárstvo na Kolínskej univerzite a získal titul diplomovaného ekonóma. V roku 1976 mu bol udelený doktorát magna cum laude.

Jeho profesionálna dráha začala vo firme Girmes-Werke AG a viedla cez firmu Rosenthal AG až na vrcholové pozície v spoločnosti Vorwerk & Co, kde najprv zastával funkciu marketingového riaditeľa. Neskôr sa stal spoločníkom Vorwerk Teppichwerke KG a tiež generálnym riaditeľom Vorwerk International AG.

V rokoch 1992 až 1997 bol Peter Littmann predsedom predstavenstva spoločnosti Hugo Boss AG, ktorú doviedol až k úspešnému presadeniu sa na svetovom trhu. Za týmto úspechom stálo zavedenie nového strategické smerovanie spoločnosti a zmena politiky riadenia značky od základov, spojená so zavedením troch nových značiek, ako aj premiestnenie časti produkcie do zahraničia (offshoring) a dôsledná internacionalizácia predaja. Hugo Boss tak patrí až do dnešného dňa medzi nadpriemerne úspešné a svetovo uznávané značky.

Peter Littmann je v súčasnosti generálnym riaditeľom medzinárodnej poradenskej spoločnosti BRANDINSIDER GmbH a zároveň členom dozorných rád týchto spoločností:

 • Marc O’ Polo AG, Stefanskirchen, Nemecko
 • Ruckstuhl AG, Langenthal, Švajčiarsko

Rovnako je bývalým členom aj nasledujúcich dozorných rád:

 • Bata Shoe Corporation, Toronto, Kanada (1996 – 2005)
 • Ciba Spezialitätenchemie AG, Basel, Švajčiarsko (1997 – 2009)
 • Keiper-Recaro KG, Remscheid, Nemecko (1993 – 2002)
 • Mercedes-Benz Automobil AG, Stuttgart, Nemecko (1993 – 1998)
 • Rabenhorst KG, Unkel, Nemecko (1999 – 2010)
 • Rodenstock, Mníchov, Nemecko (2005 – 2010)
 • Schleich AG, Schwäbisch Gmünd, Nemecko (2007 – 2010)
 • Vorwerk International AG, Wollerau, Švajčiarsko (1989 – 1991)
 • Charles Vögele AG, Pfäffikon, Švajčiarsko (2006 – 2012)
 • Lens AG, Lipsko, Nemecko (2010 – 2013)


Peter Littmann je honorárnym profesorom pre marketing na Univerzite Witten/Herdecke v Nemecku, členom správnej rady holandskej univerzity Nyenrode Business University ako aj členom Harvard University Art Museums´s Visiting Committee, Cambridge, USA.

Takisto bol členom poradného orgánu vedúceho nemeckého marketingového časopisu „Absatzwirtschaft“ ako aj tímu expertov nemeckých finančných novín „Financial Times Deutschland“. Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti BRANDINSIDER, prof. Dr. Peter Littmann, sa často vyjadruje v médiách k aktuálnym otázkam z podnikovej sféry. V období rokov 2003 - 2010 prispieval do týždennej rubriky o marketingu a komunikácii pre nemecký hospodársky denník „Handelsblatt“. S jeho názormi sa môžete stretávať exkluzívne v slovenských Hospodárskych novinách každý druhý štvrtok. 
Kniha „Oszillodox. Virtualisierung - die permanente Neuerfindung der Organisation“, ktorej autormi sú Peter Littmann a Stephan Jansen, získala cenu „Najlepšia nemecká kniha v oblasti podnikania a ekonómie“ v roku 2000 udelenú spoločnosťou Ernst & Young Cap Gemini.

Prof. Dr. Peter Littmann je poradcom predsedu vlády Slovenskej republiky.

Kto sme?

Masoko

Investujeme množstvo energie a zanietenia do neustáleho zlepšovanie výkonnosti našich klientov, pričom sledujeme primárny cieľ a to zvýšiť ich podnikovú hodnotu z dlhodobého hľadiska.

Naše služby

V rámci podnikovej praxe ako aj akademických poznatkov sa už v priebehu viacerých rokov zaoberáme otázkou korelácie medzi investíciami do marketingu a ziskovým rastom ako aj hodnotou, ktorú podnik vytvára pre jeho vlastníkov, tzv. shareholder value. 

Okrem toho disponujeme aj rozsiahlym know-how pre oblasť podnikových stratégií a značiek.

Aktuality

Kontakt

 BRANDINSIDER GmbH

 Fährhausstraße 11

 22085 Hamburg

 Tel.: +49 40 / 25 33 62 62
 Fax: +49 40 / 25 33 62 68

 E-mail: info@brandinsider.com

 Registrový súd:
 Amtsgericht Hamburg
 Registračné číslo: HRB 139837

 UID Nr. DE 209661501