Náš profil

Peter Littmann  

Posílení značky. Budování trhů.

BRANDINSIDER je v roce 2000 založená společnost pro mezinárodní podnikové poradenství.

Poskytujeme poradenství menším a středním rodinným podnikům stejně jako top managementu největších mezinárodních průmyslových společností.

 

Trvalý růst hodnoty podniku

Zakladetelem a majitelem společnosti BRANDINSIDER GmbH je profesor Dr. Petr Littmann. Bývalý předseda představenstva několika mezinárodních společností (mj. HUGO BOSS) a honorání profesor pro marketing na německé elitní Univerzitě Witten/Herdecke spojuje dlouholeté zkušenosti z oblasti rozvoje úspěšného podnikání a budování značky s aktuálními vědeckými poznatky v řízení podniku a marketingu. (Životopis)

Aktuality

Značka svetových štandardov KOŠICE:DNES

Značka svetových štandardov KOŠICE:...

30. září 2016

Peter Littmann sa podieľal na stratégii novej značky KOŠICE:DNES. „KOŠICE:DNES sa zmenili na významnú a modernú multimediálnu spoločnosť, ktorá zast...

Povedz mi čo ješ a ja ti poviem čomu veríš...

Povedz mi čo ješ a ja ti poviem čom...

16. červen 2016

Peter Littmann pre HN: Prečo jeme a pijeme? Lebo sme hladní a smädní? Nesprávna odpoveď. Čoraz častejšie si produkty potravinárskeho priemyslu strká...

Hriešne drahé nevyhnutnosti sa nakupujú o polnoci

Hriešne drahé nevyhnutnosti sa naku...

2. červen 2016

Peter Littmann pre HN: Majstrovsky odfotografované modelky na lesklých stránkach magazínov si držia kabelky pred sebou a tváre so slnečnými okuliarm...

Boháč alebo chudák: túžba odlíšiť sa

Boháč alebo chudák: túžba odlíšiť s...

12. květen 2016

Peter Littmann pre HN: My chudobní sme to tušili už dávno: bohatí sa stávajú čoraz bohatšími. Podľa investičnej banky Merrill Lynch vlastní vyše 10 ...

Spotrebiteľ sa nedá nalákať na kyslé reči o morálke

Spotrebiteľ sa nedá nalákať na kysl...

27. duben 2016

Peter Littmann pre HN: Väčšina spotrebiteľov zabudne na svoje „zelené presvedčenie“, ktoré tak srdcervúco zdôrazňuje v anketách, vo chvíli, keď sa p...

Marketing majstrov módy

Marketing majstrov módy

13. duben 2016

Peter Littmann pre HN: „Nemusíte byť krásna“, povedal dizajnér Cristobal Balenciaga. „Moje šaty to vybavia za vás.“ Balenciaga je už dávno na druhom...

Eine Marke muss eine Aura haben

Eine Marke muss eine Aura haben

6. duben 2016

Der ehemalige Hugo-Boss-Chef Peter Littmann über die verblasste Strahlkraft deutscher Modemarken.                                                   ...

Na zdravie: Írsky hnoj

Na zdravie: Írsky hnoj

24. březen 2016

Peter Littmann pre HN: Svet sa stáva čoraz nudnejším. Čoraz  viac uniformovaným.  Začína to už na letisku: všade rovnaké požičovne áut, ktoré prenaj...

Marketingoví misionári so slaboduchým posolstvom

Marketingoví misionári so slaboduch...

10. březen 2016

Peter Littmann pre HN: Tokanie pri bare: on rozpráva vtipy, hodí na pult kľúčiky s príveskom PORSCHE a naparuje sa ako žehlička. Ona sa smeje, prudk...

«
»

Kompetence

 • Strategie podniku
 • Filosofie podniku
 • Budováni a vedení značky
 • Medzinárodní expanze
 • Marketing produktu

Co je podstatou úspěchu nejlepších firem?

Již několik let se v podnikové praxi a univerzitní teorii zabýváme otázkou korelace mezi marketingovými investicemi a ziskovým růstem stejně jako akcionářskou hodnotou, tzv. shareholder value. K tomu jsme vybudovali obsáhlé know-how strategie a značky.

Naše nezávislost nabízí prostor ke kreativitě a k nutné odvaze našim klientům navrhnout radikální změny. Odvaha k nekonvenčím řešením bývá odměněma: Často jsou obzvláště úspěšnými strategiemi zejména ty, které poruší zastaralé konvence a změní pravidla hry celýho segmentu.

Filosofie podniku jako nástroj řízení a vedení

Corporate Spirit znamená „přesvědčení“. V co věří pracovníci? Co určuje vlastní práci?

Jaké modely vedení jsou v podniku uplatňovány? V co věří pracovníci? Co určuje vlastní práci? Je možné ještě více přesvědčit pracovníky, management a zákazníky, aby i přes dnešní zásady a pokyny spolupracovali v budoucnu ještě efektivněji a úspěšněji?

To jsou otázky filosofie podniku. Jsme přesvědčeni, že filosofie podniku je jedním z nejdůležitějších nástrojů řízení podniku vůbec.

BRANDINSIDER spolupracuje na tomto projektu s Dominicem Vekenem, ředitelem Institut für Marken- und Unternehmensphilosophie (www.unternehmensphilosophie.org), který vyvinul celosvětové filosofie podniku pro mezinárodní společnosti Otto Group a EnBW. Pečoval m.j. o komunikační strategii značky Bionade a během minulých voleb do německého parlamentu byl strategickým poradcem kancléřky Angely Merkelové a německé politické strany CDU.

Rozvíjení hodnoty značky

Značka vytváří rozdíl. Značkový produkt je ve srovnání s anonymním produktem vnímán jako hodnotnější. Silnější značka má vyšší hodnotu než slabší značka. Jaké investice v brandingu, marketingu a komunikaci jsou opodstatněné, aby tahle všední pravda byla přeměna v přesvědčivou, úspěšnou a hodnotnou strategii značky a tím přinesla podniku trvalé hodnoty?

Na základě letitých zkušeností vytváříme, vyvíjíme a revitalizujeme značky a tím našim zákazníkům přinášíme hodnotu. Značka, její principy řízení a její identita jsou důsledně sladěné s podnikatelskými cíly. Mezi strategií podniku, architekturou značky a jejím umístěním vzniká interaktivní proces.

Abychom účinně podpořili úspěch našich klientů, pracujeme na optimálni relevantnosti jejich značek.

K tomu obzvláště patří:

 • Zvýšení důvěryhodnosti
 • Zajištění jedinečnosti značky
 • Zajištění trvalého odlišení od konkurence

Fundované zkušenosti ze západu i východu

Naší širokou nabídkou v poradenství pomáháme zajišťovat podnikům ze střední a východní Evropy úspěšný vstup na německý, rakouský a švýcarský trh. Naše odborné a kulturní znalosti garantují potřebnou flexibilitu a obeznámenost s trhy, takže rozumíme komplexním potřebám našich zákazníků a umíme vytvořit konkrétní a integrovanou nabídku služeb.  Pochopení zvláštností různých trhů, stejně jako fundované zkušenosti ze západu i východu, tvoří silnou bázi našeho úspěchu. Životopis Petr Littmann

Hovoříme německy, anglicky, rusky, česky a slovensky. Zakladatel a ředitel podniku BRANDINSIDER, prof. Dr. Petr Littmann, je taky honorárním konzulem Slovenské republiky v Hamburku (www.slovakia-hamburg.de).

Naše znalosti západoevropských trhů a rozsáhlé sítě v průmyslovém odvětví z nás dělají kompetentního partnera zákazníkům ze střední a východní Evropy. Jako žádný jiný poradce známe obě strany. Mluvíme řečmi západu stejně jako řečmi východu. Z vlastních zkušeností známe obě mentality. A právě proto můžeme naše zákazníky při jejich expanzi podporovat již od samého začátku. Analyzujeme předpoklady pro vstup na trh. Zákazníky doprovázíme při tvorbě konceptů, plánování a při realizaci vstupu na trh. Nalezneme partnery pro kooperaci a na joint ventures, zprostředkujeme konkrétní možnosti podnikání a poradíme při budování vlastní organizace v západoevropských zemích.

Lépe řídit a splnit očekávání zákazníků

Produktový marketing a stretegie odbytu se v podstatě zabývá otázkou, jak lépe řídit a splnit očekávání zákazníků. Naše klienty podporujeme v zásadním rozhodování - při tvorbě jejich tržní a produktové nabídky, stejně jako základních prvků výkonu tak, že optimalizujeme rozhraní mezi technologickými možnostmi a požadavky zákazníků.

Konkurenční výhody je možné dosáhnout jen tehdy, když

 • známe potřeby stávajících a potenciálních zákazníků
 • nově zahrnuté produkty odpovídají přísným podmínkám produktové inovace
 • se celý odbyt radikálně zaměří na užitek zákazníka
 • se ucelenost produktového portfolia, jeho skladba a procesy neustále systematicky prověřují.

Naši týmoví partneři byli sami dlouhá léta za zmíněné vedoucí úkoly zodpovědni. Tuto skutečnost považujeme za nutný předpoklad úspěšného poradenství.

Reference


 • urzin    axon    Hugo    Poprad

 • Prosieben    axon    Hugo    Poprad

 • West LB    axon    Hugo    Poprad

 • West LB    axon    Hugo    Poprad

 • Rosenthal    axon    Hugo    Poprad

 • brandloyalty    axon    Hugo    Poprad

 • Enercity    axon    Hugo    Poprad

 • West LB    axon    Hugo    Poprad

 • Bata    BMW    Auto Zeitung    Beiersdorf

 • Igedo company    axon    Hugo    Poprad

 • Sahco    axon    Hugo    Poprad

 • Aplend    axon    Hugo    Poprad

 • Bestes vom Bauern    axon    Hugo    Poprad

 • KPMG    axon    Hugo    Poprad

 • West LB    axon    Hugo    Poprad

 • Merck    axon    Hugo    Poprad

 • Basler    axon    Hugo    Poprad

 • Nivea    axon    Hugo    Poprad

 • Berner    Dorma    Erlus    Fresenius

 • Haniel    axon    Hugo    Poprad

Kto jsme?

Masoko

Investujeme mnoho úsilí a energie do podstatného a stálého zlepšování výkonnosti našich klientů s cílem trvalého růstu hodnoty jejich podniku.

Naše služby

Již několik let se v podnikové praxi a univerzitní teorii zabýváme otázkou korelace mezi marketingovými investicemi a ziskovým růstem stejně jako akcionářskou hodnotou, tzv. shareholder value.

K tomu jsme vybudovali obsáhlé know-how strategie a značky.

Aktuality

Kontakt

 BRANDINSIDER GmbH

 Fährhausstraße 11

 22085 Hamburg

 Tel.: +49 40 / 25 33 62 62
 Fax: +49 40 / 25 33 62 68

 E-mail: info@brandinsider.com

 Rejstříkový soud:
 Amtsgericht Hamburg
 Registrační číslo: 76 324

 UID Nr. DE 209661501